Vaikų dantų gydymas

Vaikams pirmiausia dygsta pieniniai dantukai (maždaug nuo 6 mėn.), kurie vėliau, nuo 5 iki 14 metų, keičiasi į nuolatinius dantis.

vaiku dantu gydymas denteina.lt

Daugelis tėvelių iki šiol mano, kad pieninių dantukų gydyti nereikia, nes jie vis tiek iškris. Tai yra ne tiesa. Labai svarbu suprasti, kad gilumoje po pieniniu dantuku, tame pačiame kaule, yra įsitaisiusi nuolatinio danties užuomazga. Taigi, jei sugenda ar supūliuoja pieninis dantukas, taip pat nukenčia ir po juo esantis nuolatinis. Vėliau bus pakitusi nuolatinio danties spalva, gali atsirasti dėmelių, paviršiaus nelygumų. Jiems dygstant gali kilti įvairių problemų.

 

Kai ima skaudėti laiku nesugydytus dantukus, vaikas patiria didelį stresą, atsiranda dantų gydymo baimė. Beje, reikia suprasti, kad pūliuojantis pieninis dantukas yra infekcijos židinys. Tai silpnina visą organizmą, nualina imuninę sistemą, nes organizmas privalo nuolatos kovoti su infekcija. Vaikas tampa irzlus, kartojasi dažnos slogos, peršalimai ir panašiai. Be to, priešlaikinis pieninių dantukų netekimas gali turėti įtakos neteisingam sukandimui. Tai dažna ortodontinių problemų priežastis. Pieninis dantis palaiko vietą nuolatiniam dančiui, tad per anksti jo netekus, naujas dantis gali išdygti kreivai. Kreivų dantukų tiesinimas užima labai daug laiko bei yra brangus. Taigi, pieninius dantukus gydyti ne tik rekomenduojama, o BŪTINA!

 

Svarbu, kad tėveliai, prieš apsilankymą pas gydytoją odontologą, paruoštų vaiką psichologiškai. Be to, tėveliai turi pasirūpinti, kad vaikas ateitų pas odontologą ne tada, kai jam skauda, o pirmiausia tik apžiūrai, susipažinimui ir pokalbiui su gydytoju. Profilaktiškai vaikai ir tėveliai pas gydytoją odontologą turi lankytis kas pusę metų.

 

Šiais laikais gydymas yra visai neskausmingas, todėl tikrai nesukels mažyliui blogų prisiminimų. Su vaiku visą laiką bendraujama, būsima adatos dūrio vieta patepama nuskausminančiu geliu, kvepiančiu vaisiais ir tik po to nuskausminama naujausiais saugiais anestetikais. Išvalę ėduonies ertmę, dantukus atstatome įvairių spalvų plombomis, todėl vaikams visas vizitas yra lyg žaidimas. Vėliau jie patys noriai rūpinasi, kad nebūtų juodų skylučių.

 

Vaikų dantų ligų profilaktika:

 

  • vaikų krūminių dantų silantavimas
  • fluoro aplikacijos
  • profesionali burnos higiena

Vaikų krūminių dantų silantavimas

Kariesas (dantų ėduonis) dažniausiai išsivysto krūminių dantų vagelėse. Dantų vagelių hermetizavimas silantais apsaugo jautriausias danties sritis nuo ėduonies. Silantai – skysta plombinė medžiaga, kuria užpildomos gilios nuolatinių krūminių dantų vagelės. Hermetiškai padengtose vagelėse neužsilieka maisto likučiai, jas lengviau valyti. Silantais dengiamos tik sveikų nuolatinių dantų (krūminių ir kaplių) vagelės.

 

Rekomenduojame tai daryti vos išdygus pirmiesiems nuolatiniams krūminiams dantims. Procedūra yra paprasta, greita ir neskausminga.

 

Fluoro aplikacijos

Fluoras – labai svarbus mikroelementas, kuris lemia danties atsparumą ėduoniui. Fluoro aplikacijos padeda palaikyti reikiamą fluoro kiekį. Odontologas padengia dantų paviršių fluoro laku. Nudžiūvęs lakas apgaubia dantis plona plėvele, kuri išsilaiko iki 12 val. Per tą laiką emalis palaipsniui pasisavina mineralines medžiagas. Fluoro prisotintas dantis išlieka atsparus dantų ėduoniui apie 3 – 4 mėn. Siekiant maksimaliai apsaugoti sveikus dantis nuo ėduonies, aplikacijas rekomenduojama periodiškai kartoti. Fluoro aplikacijos – paprastas ir pigus būdas gydyti pradinių stadijų dantų ėduonį.

 

Europos vaikų odontologų asociacija rekomenduoja fluoro aplikacijas kaip pigią, prieinamą ir veiksmingą ankstyvojo vaikų dantų ėduonies profilaktikos priemonę.

 

Profesionali burnos higiena

Reguliari taisyklinga burnos higiena yra paprastas, pigus ir efektyvus būdas išvengti vaikų dantų ėduonies. Tačiau daugelis vaikų valo dantis nereguliariai ir netaisyklingai. Išmokyti vaikus teisingai valytis dantis – nelengva užduotis, reikalaujanti Jūsų kantrybės, dėmesingumo ir nuolatinės kontrolės. Deja, Jūsų pastangos ne visada pasiteisina. Net jeigu Jūsų vaikas reguliariai valo dantis, valymo kokybė dažnai yra nepakankama.


Profesionali burnos higienos procedūra apsaugos Jūsų vaiką nuo dantų ir dantenų ligų.

 

Pasistenkime kartu, kad mūsų vaikučiai augtų sveiki ir linksmi!

logo_denteina.lt
Skambinkite

+370 37 732 124
+370 655 99 444

Atvykite

Radvilėnų pl. 26, Kaunas

Laukiame

I-V 08:00 - 20:00
VI-VII Nedirbame