Chirurginis dantų gydymas

Danties rovimas, protinių, retinuotų ir virškomplektinių dantų šalinimas

Dažniausios dantų rovimo priežastys:

 • Stipriai suiręs danties vainikas
 • Išplitusios periodonto ligos
 • Pūlingas procesas prie danties šaknies
 • Ortodontinė korekcija
 • Netaisyklinga danties padėtis
 • Danties vainiko arba šaknies lūžimas

Retinuoti (neišdygę) dantys – tai pilnai susiformavę, bet dėl įvairių priežasčių neišdygę dantys. Dažniausiai retinuoti būna iltiniai ir aštunti – protiniai dantys.

geriausia odontologijos klinika kaune

Virškomplektiniai dantys – tai papildomi dantys, kurių žandikauliuose neturėtų būti. Šie dantys gali būti retinuoti arba pilnai išdygę burnos ertmėje. Pasitaiko, kad dantys būna normalios anatominės struktūros, tačiau dažniausiai jie mažesni arba netaisyklingos formos.

 

Virškomplektinis retinuotas dantis gali trukdyti  išdygti nuolatiniams dantims. Retinuoti iltiniai dantys, kurie reikalingi normaliam sąkandžiui, gali būti „pradaiginami” taikant ortodontinį gydymą. Pilnai retinuoti dantys, nesukeliantys jokių skundų, gali būti paliekami. Tačiau paliekant retinuotus dantis galimos komplikacijos: cistų, navikų atsiradimas, dantų lanko stūmimas, apie dantį esančių minkštųjų audinių uždegimas, aplinkinio kaulo ir gretimų dantų šaknų rezorbcija, retinuoto danties ėduonis, pulpitas, periodontitas, neuralginio pobūdžio skausmai dėl lėtinio uždegimo. Dantų šalinimas yra vienintelė išeitis susidūrus su tokiomis problemomis.

 

Retinuoti ir virškomplektiniai dantys šalinami, jei:

 

 • kartojasi uždegiminiai procesai,
 • danties retencija lemia kaimyninio danties ėduonį ar šaknies rezorbciją (kietųjų audinių tirpimą)
 • atlikus radiogramą stebimi aplinkinio kaulo destrukcijos pokyčiai (cistos formavimasis),
 • ortodontinio gydymo tikslu,
 • ruošiant burnos ertmę protezavimui.

Kaip elgtis po danties rovimo?

 

Po danties išrovimo gydytojas duos sukąsti marlinį tamponą, kurį reikia išlaikyti apie 30 min. Tampono paskirtis sugerti ir sustabdyti kraujavimą po danties ištraukimo. Jei kraujavimas išlieka, pakeiskite tamponą nauju ir vėl laikykite apie 30 min. Taip pat pasimatuokite kraujospūdį (norma 120/80 mmHg). Esant didesniam nei nurodyta kraujospūdžiui, išgerkite tabletę nuo padidėjusio kraujo spaudimo. Padidėjęs kraujo spaudimas gali būti kraujavimo po danties ištraukimo priežastimi. Jei kraujavimas nesiliauja, o kraujospūdis normalus, kreipkitės į Veido ir Burnos Chirurgijos Centrą.

 

Po danties ištraukimo rekomenduojame vengti aktyvaus fizinio krūvio (treniruotės, sunkių daiktų kilnojimas), karštų vonių bei pirčių.

 

Mityba

 

Dvi valandas po operacijos nevalgykite, kadangi tiek laiko veiks nuskausminamieji ir Jūs kramtydami nejausite, kad žalojate skruostą ar liežuvį. Tą pačią dieną venkite grubaus bei karšto maisto. Jokios kavos bei alkoholio, nes pakėlę savo kraujospūdį, iššauksite kraujavimą! Kraujo skonio jutimas ir sekančią dieną po rovimo yra normalu. Tai būna dėl kraujo krešulio ištraukto danties alveolėje.

 

Rūkymas

 

Šio žalingo įpročio turėtumete vengti artimiausias 12 val. po danties rovimo, kadangi karštas dūmas bei nikotinas trikdo žaizdos gijimą bei krešulio formavimąsi.

 

Diskomfortas

 

Pooperacinis patinimas po danties rovimo paprastai būna nežymus. Norint jo išvengti ar sumažinti, reikalinga šalčio terapija, kuri turėtų trukti apie 5 – 6 valandas. Šalčio terapijos metu skruostą šaldyti 15 min., daryti 30 min. pertrauką ir vėl kartoti nuo pradžių. Jei dedate ledą, dėkite jį per nestorą rankšluostėlį.

 

Pooperacinio skausmo malšinimui tinka visi įprasti vaistai (Ibumax, Ibuprom, Nimesil, Ketanov ir kt.) iš namų vaistinėlės, išskyrus ASPIRINĄ, KURIS SKYSTINA KRAUJĄ.

 

Individuali burnos higiena

 

Pirmą dieną po rovimo neskalaukite, nes išskalausite krešulį iš buvusio danties vietos ir prasidės skausmai. Dantų valymas turi būti atsargus ir minkštu šepetėliu. Sekančią dieną būtinas skalavimas burnos ertmės higienai skirtais skysčiais (Eludril, Listerine, Heksoral ir kt.) 5-6 kartus per dieną ir normalus dantų valymas.

 

Mūsų klinikoje taip pat atliekamos šios chirurginės procedūros:

 

 • Danties šaknies viršūnės rezekcija;
 • Alveolito gydymas;
 • Periimplantito gydymas;
 • Kaulo augmentacija (priauginimas), kai trūksta kaulo, horizontaliai ir/ar vertikaliai implanto įsukimui;
 • Viršutinio žandikaulio sinuso vidinis/išorinis pakėlimas.
logo_denteina.lt
Skambinkite

+370 37 732 124
+370 655 99 444

Atvykite

Radvilėnų pl. 26, Kaunas

Laukiame

I-V 08:00 - 20:00
VI-VII Nedirbame