Endodontija - dantų šaknų kanalų gydymas

Endodontinis gydymas padeda išsaugoti natūralius dantis ir yra taikomas danties šaknies kanalų gydymui. Endodontinio gydymo dėka įmanoma išsaugoti sugedusį arba labai infekuotą dantį. Endodontinis gydymas reikalingas tuomet, kai danties šaknies kanalo viduje esantis minkštasis audinys (pulpa) yra uždegiminis ar infekuotas.

 

„Endo” yra graikiškas žodis reiškiantis „vidus“, o „odont“ – „dantis“. Danties viduje (po danties emalio ir dentino sluoksniu) yra danties minkštoji dalis, vadinama pulpa. Ją sudaro kraujagyslės, nervai, jungiamasis audinys. Pulpa tęsiasi nuo danties vainiko iki šaknies galo, kuris jungiasi su aplink šaknį esančiais audiniais. Pažeidus danties pulpą, kraujagyslės ir nervai žūsta, dantis tampa negyvas.

endodontija denteina.lt
dantų šaknų kanalų gydymas

Uždegimas ar infekcija šaknies kanale gali kilti dėl įvairių priežasčių: gilaus ėduonies, danties įtrūkimų, įskilimų ir kt. Jei kilęs uždegimas ar infekcija negydomi, pradeda dantį skaudėti, jis gali supūliuoti. Jei kanalai negydomi, bakterijos patenka į aplinkinius audinius per šaknies viršūnę ir sukelia uždegimą. Ilgainiui apie infekuotą dantį tirpsta žandikaulio kaulas, formuojasi židinys.
 

Endodondija – tai danties šaknies kanalų gydymas ir plombavimas. Kai infekcija pasiekia pulpą, kanalų gydymas yra būtinas. Dantis pasidaro skausmingas, jautrus šalčiui ar karščiui, prasidėjus uždegiminiam procesui gali patinti. Tuomet kanalai turi būti gydomi, siekiant išsaugoti infekcijos pažeistą dantį.

Infekuota pulpa (danties „nervas“) pašalinama, kanalas išvalomas ir  užplombuojamas. Hermetiškas šaknies kanalo užplombavimas apsaugo nuo mikroorganizmų plitimo dantyje ir už jo ribų. Gydymo metu turi būti atliekamos rentgeno nuotraukos. Mes naudojame skaitmeninę rentgeno sistemą, kurios dėka 4-10 kartų sumažinama spinduliavimo dozė.

Dantų šaknų kanalų gydymui reikalingas geras matymas. Todėl endodontijoje naudojamas dentalinis mikroskopas. Mikroskopo pagalba galima pamatyti tai, ko neįmanoma matyti plika akimi: siauras kanalų įeigas, papildomus kanalus, dantų šaknų skilimus, dėl amžinių pakitimų ar traumų kalcifikuotus kanalus. Padidintas danties vaizdas leidžia dirbti daug tiksliau, labiau tausojant sveikus audinius. Dėl to darbo kokybė ir prognozės būna daug geresnės.

logo_denteina.lt
Skambinkite

+370 37 732 124
+370 655 99 444

Atvykite

Radvilėnų pl. 26, Kaunas

Laukiame

I-V 08:00 - 20:00
VI-VII Nedirbame