Dantų protezavimas

Dantų protezavimas paprastai atliekamas kada reikia atstatyti pažeistus danties audinius, keičiamos senos neestetiškos, netikslios restauracijos, vainikėliai, kai norima atstatyti kramtymo funkciją netekus dantų.  Estetinis protezavimas priekinių dantų srityje siūlomas norint pakoreguoti dantų formą, spalvą, uždaryti tarpelius.
 
Šiai dienai savo klientams Lietuvoje galime pasiūlyti pasaulinius standartus atitinkantį burnos funkcijos ir estetinio vaizdo atstatymą nuo sunkiausių atvejų – sąnario patologijos, periopatologijos gydymo, dantų eilių defektų atstatymo, protezų ant implantų, iki pavienių vainikėlių rekonstrukcijos dantų mikroprotezais (laminatėmis, užklotų sistemomis). Gerėjant ekonominėm gyvenimo sąlygom, daugiau dėmesio galime skirti ne tik burnos ertmės funkcijai, bet ir estetiniam vaizdui. Šiais laikais metalas odontologijoje naudojamas vis rečiau. Žmonėms, kuriems rūpi išvaizda, metalo keramika priekinių dantų srityje nerekomenduojama dėl nepakankamos estetikos, dantenų problemų. 
 

Bemetalės keramikos vainikėliai – tai vainikėliai, gaminami iš porceliano. Savo fizikinėmis savybėmis keramika artima natūralaus danties savybėms. Bemetalės keramikos vainikėliai pralaidūs šviesai, tvirti, atsparūs nusidėvėjimui, kaip ir mūsų natūralūs dantys, todėl atrodo ypatingai natūraliai. Šie vainikėliai dažniausiai naudojami norint atstatyti pavienius, priekinius dantis.

 

Cirkonio keramikos vainikėliai – tai vainikėliai, kurių karkasas (vidinė dalis) pagamintas iš cirkonio oksido (labai tvirta ir atspari medžiaga), kuris padengiamas porceliano sluoksniu. Tokie vainikėliai gali būti naudojami visoms dantų grupėms, tiek pavieniams vainikėliams, tiek tiltams. Šie vainikėliai nesukelia alergijos, nėra metalinės linijos palei dantenų kraštą (bemetalė konstrukcija).

dantų protezavimas Kaune

Metalo keramikos  protezo karkasas (vidinė dalis) yra metalinė, bet padengta dantų spalvos porcelianu. Tokie vainikėliai atrodo ne taip natūraliai, kaip tikras dantis, nes metalas nepraleidžia šviesos. Metalo sąlytis su audiniais gali sukelti dantenų uždegimus, spalvos pakitimus, alergiją.

dantų protezavimas

Porceliano arba kompozito laminatės. Porceliano laminatės – tai itin plonos plokštelės, kurios suteikia dantims gražią formą ir švytintį baltumą, todėl dantys atrodo estetiškai. Kompozito laminatėms naudojamos plombinės medžiagos. Laminačių pagalba pašalinami priekinių dantų spalvos pakitimai, dantų įtrūkimai, susigrūdimas, nusidėvėjimas, tarpai tarp dantų.

 

Užklotai. Jie vadinami mikroprotezais ir naudojami krūminių dantų pažeidimams pašalinti. Užklotai gaubia danties kauburėlius ir saugo, kad jie nelūžtų, kad nesivystytų ėduonis. Daugeliu atvejų užklotai gali pakeisti dantų vainikėlius, juos naudojant išsaugoma daugiau danties.
 
Protezavimas ant dantų implantų. Dantų implantai yra pažangiausia technologija taikoma tuomet, kai nebėra vieno, kelių ar netgi visų dantų. Implantas atlieka danties šaknies funkcijas. Praėjus 3 – 4 mėnesiams po implantacijos turi būti atliekamas danties protezavimas metalo ar bemetale keramika.

Tiltiniai protezai (tilteliai). Šie protezai reikalingi netekus vieno ar kelių dantų, kai šalia esantys dantys gali būti panaudoti sutvarkant atsiradusį tarpą. Kad nereikėtų naudoti šalia esančių dantų, įvertinus situaciją, gali būti įsukamas implantas.

 

Išimami dantų protezai. Jie gali būti dalinai išimami, jei dar yra likusių nepažeistų dantų. Visiškai išimami protezai – tai dantų lankus atstatančios plokštelės, kai nebėra visų dantų.

logo_denteina.lt
Skambinkite

+370 37 732 124
+370 655 99 444

Atvykite

Radvilėnų pl. 26, Kaunas

Laukiame

I-V 08:00 - 20:00
VI-VII Nedirbame