Ėduonies gydymas be gręžimo

2016-05-23

Icon - naujas ėduonies gydymo metodas

Jokio gręžimo, jokio skausmo

Universiteto ligoninės Charite Berlyne ir Kylio universiteto mokslininkai sukūrė „Icon“ medžiagą, padedančią stabilizuoti beprasidedantį kariesą be skausmo ir gręžimo. Be to, šis švelnus gydymo metodas padeda išsaugoti sveikus kietuosius danties audinius, kurių netektume gręžiant grąžteliu, kitaip tariant, sustabdomas ėduonies plitimas be intervencijos į sveikus audinius.

Svarbu: šis gydymas veiksmingiausias tada, kai aptinkamos pirmosios ėduonies stadijos.

Kaip tai veikia?

Procedūra neskausminga, tad nejautra dažniausiai nereikalinga. Paprastai ir greitai vieno vizito metu danties paviršius švelniai paruošiamas specialia rūgštimi, džiovinamas ir padengiamas „Icon“ medžiaga, kuri susigeria į ėduonies pažeistą vietą ir yra sukietinama fluorescencine lempa.

Kada tai naudojama?

Šis gydymo metodas sėkmingai taikomas pacientams po ortodontinio gydymo. Nešiojant breketus, tinkamai rūpintis burnos higiena tampa sudėtingiau, tad nuėmus breketus ant dantų paviršių dažnai lieka baltų dėmelių. Jos ne tik atrodo neestetiškai, bet ir gali progresuoti į didesnes kariozines ertmes. Naudojant „Icon“ medžiagą, ėduonis stabilizuojamas ir dantys atgauna gražų estetinį vaizdą. Rezultatas matomas iš karto, be to, pastebėta, kad dantys tampa atsparesni tolimesniems pažeidimams.

„Icon“ – puikus pasirinkimas gydant ėduonį iš tarpdančio pusės. Tradiciniu būdu, t. y., gręžiant grąžteliu netenkama nemažo ploto sveiko danties audinio, kadangi sudėtinga pasiekti ir kokybiškai išvalyti ėduonies pažeistą vietą. Taikant „Icon“ metodą, ypatingai plonu aplikatoriumi medžiaga įvedama į tarpdantį ir ėduonis stabilizuojamas.

„Icon“ sėkmingai naudojama vaikų dantukų gydyme, kuomet reikia stabilizuoti ėduonies plitimą pačiose pirmose jo atsiradimo stadijose, vengiant nuskausminamųjų vaistų bei gręžimo.

Radvilėnų pl. 26-1, Kaunas
Tel.: 8-37 732124
Mob.: 8-655 99444
[email protected]